Eestimaa Looduse Fondi algatus 2002. aasta kevadel, ammu enne MTÜ Tabasalu Looduspark asutamist, on praeguseks saavutanud sellise vormi ja sisu, mis peaks rõõmu tegema igale Harku valla elanikule.
Kohalike elanike aastatepikkuse töö tulemusena ja koostöös Eestimaa Looduse Fondi, Harku vallavalitsuse ja Riigimetsa Majandamise Keskusega oleme hoidnud alles killukese ilusat Eestimaad.
Tulin Tabasallu elama 1999. aastal. Käisin tihti perega jalutamas ja tervisesporti tegemas ning mäletan üsna selgesti, milline oli looduspark siis. Rannamõisa pangale sõideti autodega, teed olid roopas ja vihmaga väga porised, prügi jäeti loodusesse ja lõket tehti seal, kus parasjagu pähe tuli. Hoolimata imeilusast vaates avamerele ja Tallinnale oli looduspargil halb maine. Nüüdseks on see kauge minevik.
ELFi toel rajasime 2007. aastal looduse õpperaja, mida läbides saab tutvuda põhjarannikul kasvavate taimede, sammalde ja samblikega, siinmail elavate loomade ja lindudega, samuti põhjaranniku geoloogiaga. Aastal 2011 renoveerisime Leaderi meetme abil looduspargi ja looduse õpperaja stendid. Tabasalu looduspark on populaarne kooliõpetajate ja -laste seas. Samal aastal renoveerisime Leaderi maaelumeetme toel mererannale viiva kivitrepi ja koostöös RMKga Tabasalu randa viiva puutrepi. Ammu enne seda aga ehitasime koostöös vallavalitsusega uued killustikalusel ja koorepuruga kaetud jalgrajad. Need on olnud suuremad tegemised. Igal kevadel ja sügisel koristame kogu pargi ja ka lähialad ning kohati ka eravaldused. Eesti esimestel “Teeme ära!” koristustalgutel koristas üle 100 inimese muu hulgas endise kämpinguala olmeprügist ja ehitusjäätmetest. Populaarset terviserada “Inglise miil” on vaja koorepuruga katta üle aasta ja seda teeme alati suurema talgutööna kevadel. Terviseraja rajas ELF juba 2000. aastal.
Juba kolmandat aastat saab Tabasalu looduspargis nautida suusarõõme. Tänu lumerohketele talvedele ja Harku valla tehnikale on suusarajad alati suusatajate ootel. Ka Tabasalu Ühisgümnaasiumi rajad on alati heas korras ja juba kolmandat aastat toimuvad talvised kehalise kasvatuse õppetunnid väljas suuskadel. Rõõm on tõdeda, et vallavalitsus on leidnud vahendid, et tagada kooliõpilastele suusavarustus. Ja teist aastat saab suusatada Tabasalust Murastesse, tõsisele suusasõbrale pakuvad pikemad distantsid rohkem pinget. Suusaradu hooldab kõikjal MTÜ Tabasalu Looduspark. 2012. aastast kuuluvad Tabasalu Looduspargi terviserajad Eesti terviseradade nimistusse. 2013. aasta talvel osalesime ülemaailmse World Snow Day korraldamisel ja tervisespordi propageerimisel.
Vähemalt üks suur töö vajab veel lõpuleviimist. 2011. aasta Leaderi maaelumeetme toetus ootab aega, kui Rannamõisa Kultuuriküla detailplaneering vallavalitsuses vastu võetakse. Kohalikud elanikud vajavad hädasti kooskäimise kohta. Meie vallas on uskumatult palju tublisid inimesi, kes tegelevad uskumatult lahedate asjadega. Raske on leida aga kohta, kus rahvas saaks koos käia ja teadmisikogemusi jagada. Loodame, et takistused kaovad peatselt teelt ja Tabasalu Looduspargi arendatav Rannamõisa Kultuuriküla seltsimaja võib avada uksed juba 2013. aasta sügisel.
... meie liidu külaseltsidest ja kodanike ühendustest, oma töödest ja tegemistest, mida meie liikmed nende poolt veetavates külaseltside ja mittetulundusühingutes Harku vallas meie kõigi elukeskkonna arendamiseks teevad.